Arafat Salih Aydıner

1976 yılında İstanbulda doğdu. Orta okul ve liseyi İstanbul İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 2000 yılında Kocaeli Makine Mühendisiliğinden mezun olduktan sonra ABD’de bulunan Rutgers Üniversitesinde Bilişim Sistemleri üzerinde ikinci lisans eğitimini tamamladı. Yüksek Lisansını yine ABD’de bulunan New Jersey Institute of Technology üniversitesinde Bilişim Sistemleri alanında yaptı. ABD’de Rutgers Üniversitesinde araştırma görevlisi, MERI Enstitüsünde araştırmacı olarak veri tabanı, sistem analizi, lokasyon bazlı Web sisteleri, resim işleme ve Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) üzerinde çalışmalarda bulundu. Türkiyeye dödükten sonra çeşitli firmalarda veri tabanı ve proje yöneticiliği, CBS tabanlı sistemlerin yönetimi üzerinde çalıştı. 2008 den sonra İlaç ve Eczacılık üzerine kendi işletmelerinde yöneticiliğe ve ürün geliştirmeye devam ederken 2016 yılının başında Bahçeşehir Üniversitesinde İşletme üzerine doktorasını tamamladı.

Doktora sonrasında Medipol Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak e-Ticaret, Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri konularında ders vermeye başladı. 2017 yılında Dr.Öğretim Üyesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesinin İşletme Bölümünde Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı başkanı olarak göreve başladı ve halen bu görevi yürütmektedir. Araştırma alanları bilişim sistemleri yönetimi, bilişim sistemleri kabiliyetleri, stratejik bilişim sistemleri, işletme analitiği, büyük veri, blok zinciri ve bunların işletmelerdeki roller üzerinde çalışmakta olup çeşitli makaleleri bulunmaktadır. E-ticaret ve girişimcilik inovasyon yönetimi konusu da iligi alanları arasındadır.

Sosyal olarak Kocaeli Üniversitesi yıllarında Milli Gençlik Vakfında çeşitli görevlerde bulundu. ABD Milli Görüş kuruluş çalışmalarında bulundu. Çeşitli siyasi partilerde üst düzey görev aldı. Bilişim Teknolojileri Derneği’nin kurucu başkanı oldu. Aynı zamanda YediHilal yönetim kurulu üyeliği, İlaç ve Eczacılık Vakfı yönetim kurulu üyeliği , Türkiye Badminton Federasyonu yönetim kurulu bulunmaktadır. 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilen Bilişim Teknolojileri Derneğinin olağan kongresinde başkanlığa seçilmiştir. Evli ve dört çocuk babasıdır.