Blog Post Fikir ve Aksiyon grubumuz toplandı.

Fikir ve Aksiyon grubumuz toplandı.
Kas

5

2016

Fikir ve Aksiyon grubumuz toplandı.

Bilişim Teknolojileri Derneği Fikir ve Aksiyon Grubu Toplandı

Neden Bilişim Teknolojileri Derneği?
5 Kasım Cumartesi günü Bilişim Teknolojileri Derneği (BT) Fikir ve Aksiyon Grubu sabah kahvaltısında bir araya gelerek derneğin varoluş amaçları ve stratejik amaçlarını masaya yatırdı. Toplantıda söz alan BT Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yunus Emre Kunt derneğin büyük Türkiye idealindeki teknoloji uzmanlarını bir araya getidiğini, bilişim alanındaki kanun ve regülasyonların milli ve manive değerler doğrultusunda doğru yönde oluşturulmasına bir sivil toplum kuruluşu olarak BT’nin önemli katkılarda bulunacağını belirtti.

2013-2016 Arasında Yapılan Faaliyetler
Derneğin kurulduğu günden bu yana önemli faaliyetler gerçekleştirdiğini belirten Dr. Kunt; 27 Nisan 2013’de dernek kurucularının, sektör temsilcilerinin ve akademisyenlerin de aralarında olduğu yoğun katılım ile lansman programının yapıldığını, mobil teknolojilerdeki gelişmelerin teknik ve sosyal boyutunun irdelendiği “Mobil Dönüşüm 2014” panelinin gerçekleştirildiğini, İstanbul Kalkınma Ajansından kazanılan destek ile MÜSİAD ve FSMV Üniversitesi ortaklığı ile “Yönetici Denetçi ve Son Kullanıcı Bilişim Akademisi” projesinin başarı ile tamamlandığını söyledi. Bu sürede sosyal sorumluluk olarak gerçekleştirilen en önemli projelerden birinin de “Güvenli İnternet Seminerleri” olduğunu belirten Dr. Kunt bu kapsamda belediyeler ve eğitim kurumları ile işbirliğine gidilerek binlerce öğrenciye ve veliye bilinçli internet konusunda eğitim verildiğini ifade etti. Dr Kunt BT’nin TC Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı desteği ile yürüttüğü Uluslararası Öğrenciler Bilişim Akademisi 2016 programının yıl sonuna kadar tamamlanacağını belirtti.

Önümüzdeki Dönem Planlanan Faaliyetler
BT’nin teşkilatlanma sürecini tamamladığını ve oluşturulan kurullar aracılığı ile çalışmalarını etkin ve verimli bir şekilde yürüteceğine değinen Kunt “Milli Teknoloji Sempozyumu 2017” programının hazırlıklarına başlandığını söyledi. Güvenli İnternet Seminerlerine gelecek yıl daha geniş kapsamlı olarak devam edileceğini, STK ve diğer kurumlarla ilişkilerin kurumsallık kazanacak şekilde yürütüleceğini belirtti.

Comments are closed.