Blog Post Bilişim Teknolojileri Derneği DevSecOps Days’i İstanbul’a Getiriyor

Bilişim Teknolojileri Derneği DevSecOps Days’i İstanbul’a Getiriyor
Oca

30

2019

Bilişim Teknolojileri Derneği DevSecOps Days’i İstanbul’a Getiriyor

BT Uluslararası DevSecOps Days Konferansı’nı İstanbul’a Getiriyor.

22 Haziran’da düzenlenecek olan program ile ilgili daha detaylı bilgileri yakın zamanda sizlerle paylaşacacağız.

DevOps Nedir? DevSec

Yazılım sisteminin hayat döngüsünde, müşteri, tedarikçi ve diğer paydaşlarla birlikte yazılım geliştirme ekipleri ve bilişim teknolojileri altyapı ve operasyon personeli arasındaki işbirliği ve iletişimi öne çıkaran prensip ve pratik uygulamalardan oluşan bir disiplindir.

DevSecOps Nedir?

DevOps işlemi boyunca, yazılım geliştirme ve operasyonel süreçlerin entegrasyonunun; gereksinimler, tasarım, geliştirme, test, teslimat, dağıtım, tanzim etme ve olaylara yanıt verme süreçlerinin güvenlik aktivitelerinin de dikkate alınmasıyla uygulanan bir modeldir.

devsecistanbul

DevSecOps Günleri (DevSecOpsDays)

Vizyonumuz

Geçtiğimiz bir kaç yılda, DevOps pratiği ve düşüncesi güvenlik entegrasyonu DevSecOps fikrini ortaya çıkarmıştır. Gelişmenin ve uygulama süreçlerinin engelleyicisi, hatta tıkanıklığa sebebiyet veren bir unsuru olarak görülen yazilim guvenligi, manuel gözetimde denetimin kaldırılmasında ve otomasyona giden yolda ayrılmaz bir unsur haline gelmiştir. DevSecOps manifestosunda da belirtildiği üzere ‘Değişimde çok yavaş hareket etmemizden dolayı, veri güvenliği ve gizlilik sorunlarının ortada kalmaması için kendi yöntemlerimizi adapte etmemiz gerekmektedir’. Bundan dolayı güvenli uygulama süreçlerinin başından sonunda kadar güvenli inşa fikrini alanda zorlayan ve destekleyen uygulamacılar bulunmaktadır. Bilişim Teknolojileri Derneği (BT), uluslararası DevSecOps topluluğunun bir parçası olarak Türkiye’de de ortak konferanslar, web tabanlı seminerler, podcast yayınları, ortak iş birliği platformlarına ev sahipliği yaparak bu düşünce sürecinin genişlemesini ülkemizde desteklemektedir.

Misyonumuz

DevSecOps ve BT topluluğumuz geniş olduğu kadar derinlemesine bilgi içeren bir topluluktur. DevSecOps kaynakları büyüdükçe DevSecOps.com ve DevSecOpsTurkey.com tüm bu etkinliklerin merkezi olarak dünya çapında yapılan çalışmalarla dikkat çekmektedir. Sadece yapılan projelere katılımı teşvik etmiyor, aynı zamanda DevSecOps yolculuğunuzda size yardımcı olacak podcast yayınları, videolar, raporlar, anketler ve diğer içeriklerden oluşan zengin kaynaklarla dışa açılan bir kapı görevi görüyoruz. DevSecOpsDays’in Türkiye ortağı olan BT’nin amaçlarından biri, sizler gibi DevSecOps uygulayıcılarının daha fazla teşvik ve cesareti hak ettiğini düşünerek desteklemektir.

Bu misyon ve vizyon ile ortak amaçlarda birleşen BT ve DevSecOpsDays; Türkiyede ilk defa yapılacak olan DevSecOps Türkiye günlerini 22 Haziranda yurt içinden ve dışından DevSecOps konusunda uzman konuşmacılarla beraber icra edecektir.

Beklenen Yurt Dışı Katılımcılar ve Özgeçmişleri

John Wilis

John Willis has worked in the IT management industry for more than 35 years. Currently he is Vice President of DevOps and Digital Practices at SJ Technologies. He was formerly Director of Ecosystem Development at Docker. Prior to Docker, Willis was the VP of Solutions for Socketplane (sold to Docker) and Enstratius (sold to Dell). Prior to to Socketplane and Enstratius, Willis was the VP of Training and Services at Opscode, where he formalized the training, evangelism, and professional services functions at the firm. Willis also founded Gulf Breeze Software, an award-winning IBM business partner, which specializes in deploying Tivoli technology for the enterprise. Willis has authored six IBM Redbooks on enterprise systems management and was the founder and chief architect at Chain Bridge Systems

Mark Miller Co-Founder, All Day DevOps, DevSecOpsDays

Mark is the co-founder of the “All Day DevOps” live online conference. As part of his community engagement initiatives, he is the Editor-in-Chief of the LinkedIn DevOps Group (65K+ members), Executive Producer of the DevSecOps Days Podcast Series (260,000+ listens), and Producer of the DevOps tracks at: RSAC 2017/2016/2015, AppSec EU Belfast 2017, InfoSec Europe 2016, and AppSec USA 2016. Mark is the Senior Storyteller and DevSecOps Advocate for Sonatype

 Hasan Yasar

Hasan Yasar is the technical manager of the Secure Lifecycle Solutions group in the CERT Division of the Software Engineering Institute, CMU. Hasan leads an engineering group on software development processes and methodologies, specifically on DevOps and development; and cloud technologies, and big data problems while providing expertise and guidance to SEI’s clients. Hasan has more than 25 years’ experience as senior security engineer, software engineer, software architect and manager in all phases of secure software development and information modeling processes. He is specialized on secure software solutions design and development experience in the cybersecurity domain including data-driven investigation and collaborative incident management, network security assessment, automated, large-scale malware triage/analysis, medical records management, accounting, simulation systems and document management. He is also Adjunct Faculty member in CMU Heinz Collage and Institute of Software Research where he currently teaches “Software and Security” and “DevOps: Engineering for Deployment and Operations.”

Beklenen Yurt İçi Katılımcılar ve Özgeçmişleri

Dr. Emin İslam Tatlı – STM

Kayra Otaner – İstanbul

Kayra is a Co-Founder of SecOps360.com, focusing on providing Zero Trust IT security services. Father of two & and devoted Istanbul admirer. Author of first Php & MySQL book written in Turkish published in 2001. Later he has moved to New York City, worked as Director of IT Operations in PCI & SOX regulated corporations in Wall Street for over 12 years. After returning back to his homeland Turkey, he has been helping Fortune 500 companies (Tupras, PTT, FinansBank, OdeaBank, Hepsiburada, Trendyol, 1V1Y, Tatilbudur, Tatil.com etc) across Turkey. In recent years, he become frequent speaker in DevOps and SecOps events, DevOpsDays 2016 BorsaIstanbul, DevOpsPro 2017 Lithuania, DevOpsPro 2017 Moscow.

Kerem Kiziltunc – Turkcell IT Director- Istanbul –

Information technology executive with 20+ years of experience, both in software product development and corporate information technology services. Built and delivered technology solutions in various domains, such as manufacturing, media, ERP, retail and travel. Experience in Europe, the U.S., Canada and Turkey as well as working with vendors from various geographies, resulting in a broad understanding of different work styles. Strengths in technology governance, software engineering, program management, contracting and vendor management, Digital Transformation and Open Innovation.  

Düzenleme Komitesi

Dr. Arafat Salih AYDINER – BT Başkanı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi

Hasan Yaşar – CERT, SEI, Carnegie Mellon Üniversitesi, DevSecOpDays Komite Üyesi

Dr. Yunus Emre Kunt – THY Altyapı ve Operasyon Başkanı

Rıdvan Zorlu – THY Haberleşme ve İletişim Müdürü

Zeyd Gülesin- BT Başkan Yardımcısı

Muhammed Bilal Kan – Okan Üniversitesi (Yazılım Müh. Öğrenci)

Comments are closed.